STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
W BIESZCZADZKIM POGOTOWIU RATUNKOWYM
SPZOZ W SANOKU
Jesteś dla Nas – pracowników Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Sanoku, bardzo ważny. Dlatego też chcemy służyć Ci pomocą:
- Chcemy abyś czuł(a) się bezpiecznie.
- Naszym celem jest leczenie oraz pomaganie.
- Nasi pracownicy są tu właśnie dla Ciebie.
- Jeśli masz jakiekolwiek pytanie lub coś jest dla Ciebie niejasne – śmiało pytaj! Postaramy wyjaśnić wszystko jak najlepiej potrafimy.
- Masz prawo wiedzieć, jak nazywa się osoba zajmująca się Tobą i co będzie robiła.
- Staramy się wykonywać badania w sposób bezbolesny, nie zawsze jednak jest to możliwe.
- Będziemy Cię traktować z szacunkiem. Nie będziemy Cię okłamywać, że nie będzie bolało jeśli może zaboleć.
- Będziemy starać się badać Ciebie delikatnie i dać czas na oswojenie się z tą sytuacją. Czasem może to jednak nie być możliwe, jeżeli będziemy musieli udzielić pilnej pomocy szybko z uwagi na Twoje zdrowie.
- Zawsze będziemy brali pod uwagę Twoje zdanie i zadawać pytania o Twoją opinię w sprawach, w których możemy dać Ci wybór.
PAMIĘTAJ!
Jeśli w czasie przyjazdu pracowników naszego Pogotowia, w domu czy w szkole spotkało Cię coś czego nie akceptujesz, śmiało powiedz nam o tym.
Jeśli ktokolwiek Cię skrzywdził powiedz nam o tym.
Jeśli jesteś czymś zmartwiony możesz z nami o tym porozmawiać, a my spróbujemy Ci pomóc, zapewnimy Ci bezpieczeństwo.
Jeśli jednak wolisz porozmawiać o swoich problemach przez telefon, zadzwoń:
na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – bezpłatny numer czynny całą dobę przez cały tydzień: 116 111.
na Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, gdzie zarówno dzieci, jak i rodzice lub opiekunowie mogą uzyskać profesjonalne wsparcie prawne i psychologiczne tel. : 800 12 12 12.
Pamiętaj, że dzwoniąc pod wskazane numery możesz porozmawiać o wszystkim: o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem, problemach w szkole, emocjach. Możesz uzyskać pomoc w sytuacji, kiedy czujesz się dyskryminowany, kiedy doświadczasz przemocy lub jesteś jej świadkiem.
Do pobrania:
Standardy Ochrony Małoletnich – wersja pełna
Standardy Ochrony Małoletnich – wersja skrócona